FOTOwendy_14
wstecz
FOTOwendy_14
FOTOwendy_14
Rudo Uye Simba
18 październik 2020
Fakty i mity –
Stadność i hierarchiczność

Nasze suki mają jasno ustaloną hierarchię stada i tego Rodezjany bardzo potrzebują. Daje im to poczucie bezpieczeństwa. Gdy popatrzymy na nasze stado szeroko i włączymy nas – ludzi – do stada, widzimy, że na szczycie układu są dorośli, dzieci psy traktują trochę na równi z sobą. Na szczęście wystarczy, że przewodnik stada (dorosły) zadba o zrozumienie wyższości dzieci nad psami wówczas ryzyko prób dominacji jest niewielkie. Zasada numer trzy brzmi prosto (chociaż może być trudniejsza w realizacji): ustaw hierarchię i pilnuj jej.

 

Wewnątrz swojej sfory nasze suki nieustannie mierzą się między sobą, co widać w szczególności w kontekście walki o względy u Najważniejszej Osoby w Stadzie. Z naszego doświadczenia wiemy, że Rodezjany znacznie lepiej czują się w grupie, czyli idealnie, jeśli w domu są dwa osobniki. Gdy pojawiła się trzecia suka – zaczęliśmy intensywniej zarządzać sforą. Jest to wykonalne, wymaga jednak uwagi, konsekwencji i odpowiednich warunków w domu.)

Kontakt
Jesteśmy do Państwa dyspozycji i z miłą chęcią
odpowiemy na każde pytanie.
Zapraszamy po więcej informacji
FOTOwendy_14 FOTOwendy_14
Masz pytania? Wypełnij formularz
Olga Jacek: +48 695 345 501
Filip Weichert: +48 786 864 425
FOTOwendy_14
Rudo Uye Simba
Magdalenka, Polska Paprociowa 54/2
Handcrafted by lpcreation.pl
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zamknij